Поширення мереж зв’язку 5g сприяє їх проникненню в різні сфери. Не залишається осторонь автомобільна галузь: великі виробники, такі як porsche, general motors і toyota, вивчають можливості використання 5g у своїй продукції. Йдеться про доставку оновлень по повітрю, оповіщення про ситуацію на дорогах, а також реалізації технологій, що дозволяють автомобілям обмінюватися даними один з одним і інтелектуальною інфраструктурою.

Зображення: the wall street journal

Згідно з наявними даними, porsche на випробувальному полігоні в вайсасі на південному заході німеччини використовує свої електромобілі taycan для тестування технологій обміну даними між авто, які побудовані на основі інтегрованого в транспортні засоби 5g-обладнання. Porsche об’єдналася з оператором зв’язку vodafone для формування невеликих локальних мереж 5g, завдяки чому виробник може тестувати технології обміну даними в процесі розробки нових авто.

Зображення: porsche

За даними джерела, porsche використовує дані, отримані в результаті тестування технологій 5g, для розробки мікросхем, орієнтованих на використання в автономному транспорті. Тестові майданчики porsche, на яких ведуться випробування 5g-технологій, були введені в експлуатацію минулого місяця і незабаром ще один такий майданчик з’явиться в італії.

В цей же час general motors співпрацює з великим оператором зв’язку at&t для розробки технологій на основі 5g. У серпні автовиробник заявив, що підтримка 5g з’явиться в деяких моделях авто компанії в 2024 році. В даний час деякі моделі авто gm підтримують технології оновлення цифрових карт та інформаційно-розважальних систем, а також інформування про ситуацію на дорогах через мережі 4g/lte в рамках послуги gm onstar. Перехід на використання 5g-мереж дозволить прискорити вже підтримувані послуги та інтегрувати нові опції.

Зображення: bloomberg

Компанія toyota організувала спільне підприємство з японським оператором nippon telegraph&telephone corp. Для розробки технологій, орієнтованих на використання в підключених транспортних засобах компанії. Toyota розробляє кілька додатків на основі 5g, в тому числі для доставки оновлень програмного забезпечення, віддаленого моніторингу стану транспортних засобів, віддаленого управління транспортним засобом та ін на даний момент невідомо, коли підтримка технологій 5g з’явиться в авто японської компанії.

Відзначимо, що деякі компанії, такі як mercedes-benz, вже надають хмарні послуги, які працюють на основі існуючих стільникових мереж. Йдеться про попередження про аварії та інші зміни на дорозі, які передаються через хмарну службу компанії і поширюються серед клієнтів. Інтеграція 5g-технологій дозволить не тільки скоротити час затримок і прискорити процес поширення даних, але також розширить перелік доступних послуг. Наприклад, на основі 5g можна реалізувати систему обміну даними між авто, завдяки якій транспортні засоби зможуть попереджати один одного про різного роду небезпечні ділянки, аварії та ін.