Не так давно сальвадор зробив біткоіни другою офіційною валютою в країні. Врахуйте, що там і до цього не було своєї національної валюти, адже всі розрахунки проводяться в американських доларах. Президент країни найіб букеле знайшов експертів, які створили спеціальний кріптоколешек chivo, який приймає і продає криптовалюта всім місцевим жителям. Для розрахунків було куплено понад 500 монет, а за розрахунки не стягується комісія. Варто враховувати, що більшість громадян сальвадору підтримують рішення уряду (більше 90%). Це не означає, що вони будуть використовувати біткоіни для оплати за товари і послуги. Мало того, їх ніхто не змушує, а для всіх операцій діє подвійна конвертація.

Багато експертів вважали, що сальвадор чекає крах, але поки там все в повному порядку. Судячи з усього, нова ініціатива стала кісткою в горлі відомому критику біткоіни віталіку бутеріну. Він багато разів недвозначно висловлювався в бік застарілого алгоритму біткоіни, приводячи в приклад інновації ефіріума. Цього разу він заявив, що дії найіба букеле суперечать певним ідеалам свободи. Про що це він? може про китів, які на перепадах вартості криптовалют роблять сотні мільйонів доларів? раніше віталік не плекав до великої риби настільки теплих почуттів, а може засновник ефріуму просто заздрить.

До речі, почитайте цю гілку на reddit. Там ведеться активно обговорення висловлювань віталіка бутеріна. Багато читачів відверто обурюються, піднімаючи складні питання, на які сам засновник ефіріума не готовий відповідати. Що до самого віталіка, то він дуже переживає за жителів сальвадору. Нібито, уряд країни поводиться нерозважливо. Через необдумані дії вони піддають сотні тисяч людей ризику бути зламаними. Це означає, що всі гроші у бідолах можуть відняти. Віталік бутерін вважає, що спочатку потрібно було навчити місцеве населення основам трейдингу, і тільки після цього давати їм в руки біткоіни. Цікаво, якби найіб букеле вибрав ефір, чи знадобилося б місцевим таке ж навчання? в кінці віталік бутерін звинуватив біткоіни-максималістів в потуранні бажанням президента сальвадора через вигоди, які перед ними відкриваються. Оскільки сам віталік не став пояснювати свою позицію, то останні слова так і залишилися не зовсім ясні. До речі, рішення сальвадора використовувати біткоіни для внутрішніх розрахунків вже принесло країні мільйони доларів завдяки зростанню вартості самої криптовалюта. Це дозволило субсидувати соціальні програми і спробувати вийти із затяжної кризи.