Введення санкцій проти huawei technologies з боку сша проходило в два етапи ще при президентові трампі з травня 2019 року. Китайська компанія в результаті втратила доступ до конвеєра tsmc і багатьом передовим компонентам, втратила лідерство в сегменті смартфонів і зіткнулася з труднощами при розширенні мереж 5g. Нинішня адміністрація сша готова розширити санкції, якщо буде потрібно.

Джерело зображення: huawei

Про це в інтерв’ю reuters зізналася міністр торгівлі сша джина раймондо (gina raimondo). Вона не стала прямо підтримувати вимоги чотирнадцяти членів нижньої палати конгресу сша додати до списку санкцій виробника смартфонів honor, який успадкував від huawei значну частину колективу і багато ділових зв’язків. Автори ініціативи, як відомо, підозрюють honor в діях в інтересах опальної huawei technologies, вважаючи угоду з продажу бізнесу ширмою для подібних маніпуляцій.

Ще в січні, на етапі формування нового складу уряду сша, джина раймондо висловила свою готовність проявляти твердість щодо huawei та інших геополітичних опонентів. Список, в який входить huawei, є «дійсно потужним інструментів в нашому арсеналі, який ми буде використовувати в повній мірі для захисту американської національної безпеки», як зазначила міністр торгівлі сша. Вона додала, що список обмежень у сфері експортного контролю продовжує поповнюватися, в червні до нього увійшли п’ять нових китайських компаній. Їх влада сша запідозрили в пригніченні національних меншин в сіньцзяні.