Державна корпорація «роскосмос» повідомляє про те, що російські космонавти завершили 49-й плановий вихід у відкритий космос (вкд-49) для інтеграції багатоцільового лабораторного модуля «наука» до складу міжнародної космічної станції (мкс).

Тут і нижче фотографії “роскосмосу «

Запуск» науки”, нагадаємо, був здійснений 21 липня нинішнього року. Для повноцінного включення модуля до складу орбітального комплексу необхідне проведення робіт на зовнішній стороні станції.

Повідомляється, що перші операції в рамках програми інтеграції “науки «до складу мкс виконали космонавти» роскосмосу” олег новицький і петро дубров. Вихід у відкритий космос був здійснений з 3 на 4 вересня. Тривалість позакорабельної діяльності склала 7 годин 54 хвилини.

” за цей час космонавти підключили кабелі системи електропостачання до нового російського модуля “наука”, змонтували перекидний поручень на другому приладово-вантажному відсіку по 3-й площині модуля “наука”, а також підключили кабель ethernet до багатоцільового лабораторного модуля», — йдеться в повідомленні «роскосмосу».

Потрібно відзначити, що в цілому для інтеграції і дооснащення модуля «наука» і вузлового модуля «причал», запуск якого намічається в кінці листопада 2021 року, запланована серія з десяти виходів у відкритий космос до кінця 2022 року.

Російським космонавтам належить протягнути кабельні мережі і трубопроводи, встановити засоби кріплення великогабаритних об’єктів, а також шлюзову камеру і радіаційний теплообмінник, які в даний час розміщені на малому дослідницькому модулі «світанок».