Ізраїльська компанія weebit nano-один з небагатьох розробників резистивної пам’яті, що наблизився до етапу виробництва — повідомила про випуск першого кремнію з блоками reram для якісної оцінки клієнтами. Фактично мова йде про випуск контролерів-стендів з вбудованими блоками reram, завдяки яким можна розробляти програмні продукти і всебічно оцінити переваги енергонезалежної резистивної пам’яті.

Джерело зображення: weebit nano

Виробництвом контролерів з 128-кбіт блоками reram weebit nano як і раніше займається французький інститут cea-leti. Технологія виробництва все ще знаходиться в стадії передачі американському заводу компанії skywater technology, з яким укладено контракт на майбутнє виробництво контролерів з масивами reram. Ця пам’ять надзвичайно стійка до радіаційних і температурних впливів, що укупі зі значно збільшеним числом циклів перезапису робить її унікальною пропозицією для військової та аерокосмічної електроніки.

Компанія не уточнює на яких пластинах і за допомогою якого техпроцесу випущені контролери з вбудованою reram. У вересні повідомлялося, що cea-leti адаптувала виробництво блоків резистивної пам’яті компанії weebit nano до пластин діаметром 300 мм за допомогою 28-нм техпроцесу. Втім, американський завод skywater technology має обладнання лише для випуску 130-нм контролерів і не факт, що навіть на 200-мм підкладках, а на 150-мм або навіть меншого діаметру. Але пам’ять reram, як зазначено вище, всі люблять не за це, а за підвищену надійність і найвищу стійкість до зносу без втрати швидкості доступу.

Джерело зображення: weebit nano

Нагадаємо, запис в осередок пам’яті reram здійснюється за допомогою оборотної дифузії іонів кисню. Іони утворюють струмопровідні нитки (ланцюжки з атомів) між двома електродами і створюють певний опір між ними, що еквівалентно запису даних в осередок. Така комірка перезаписується без проміжної операції стирання, а це позитивно впливає на швидкість роботи пам’яті. Також іонні нитки зберігаються без підтримки харчування-пам’ять reram енергонезалежна.