На п’ятій щорічній конференції virtual wells fargo tmt summit компанія western digital поділилася планами на майбутнє. Попит на жорсткі диски оцінюється оптимістично, а технологічний арсенал в найближчі роки дозволить збільшити ємність накопичувачів до 30 тбайт і задіяти потенціал технології магнітного запису з підігрівом (hamr).

Джерело зображення: blog.westerndigital.com

Збільшити ємність жорсткого диска можна двома основними способами. Перший-встановити пластини більшої ємності, для чого потрібно залучати нові технології магнітного запису (такі як hamr). Другий-встановити більше пластин, для чого їх необхідно зробити їх тонше і в окремих випадках замінити механічні компоненти. Виробники зазвичай комбінують обидва, що визначає загальний прогрес галузі: число пластин зростає, технології магнітного запису змінюються.

У самих передових моделях western digital-ultrastar dc hc560 і wd gold ємністю 20 тбайт — використовуються 9 пластин по 2,2 тбайт, перпендикулярна магнітна запис з енергетичною підтримкою (epmr) і технологія optinand. Але у компанії, ймовірно, вже є відповідь, як додати в платформу десяту пластину і забезпечити ємність накопичувача в 22 тбайт. «ми можемо забезпечити наші 20 тбайт на 9 пластинах, ми можемо додати десяту і отримати ще 2,2 тбайт простору», — заявив глава wd девід гекелер (david goeckeler).

В жорстких дисках з технологією optinand використовується вбудований флеш-накопичувач inand ufs, на який записуються технічні метадані, що збільшує продуктивність, надійність і корисну ємність вінчестера. Western digital впевнена, що технології epmr і optinand дозволять їй виробляти диски ємністю до 30 тбайт. Це означає, що щільність даних на пластинах в найближчі роки доведеться збільшити на 36%, а число самих пластин підняти до 10. Але при ємностях вище 30 тбайт компанії буде необхідно використовувати технологію hamr. «у нас дійсно є сходи, що ведуть до 30 тбайт, після якої ви опинитеся на кривій hamr і пройдете далі. Думаю, це хороша дорожня карта для індустрії жорстких дисків”, – повідомив пан гекелер.

Примітно, що western digital цього разу не згадала технологію магнітного запису з допоміжним мікрохвильовим випромінюванням (mamr), завдяки якій компанія змогла б збільшити ємність дисків до 40 тбайт. Виробник завжди позиціонував технологію epmr як проміжний крок між «базовою» pmr і mamr, яку, мабуть, вирішили замінити на hamr. А доля mamr тепер неясна. Не виключено, що компанія вирішила з якихось причин від неї відмовитися.