2021 рік був чудовим роком для xiaomi; незважаючи на брак чіпів, компанії вдалося перетнути samsung і стати найбільшим виробником смартфонів. Однак, якщо твердження, зроблені в новому урядовому звіті, вірні, є деякі серйозні побоювання з приводу xiaomi і майбутніх смартфонів.

Агентство кібербезпеки литви опублікувало звіт, в якому стверджується, що деякі телефони xiaomi можуть віддалено виявляти і піддавати цензурі конкретні терміни. Агентство спеціально розглянуло mi 10t, huawei p40 і oneplus 8t.

Зокрема, у звіті стверджується, що кілька попередньо встановлених додатків на mi 10t, включаючи mi browser, іноді отримують список заблокованих ключових слів від xiaomi. Образливі ключові слова пов’язані з незалежністю тайваню, звільненням тибету і багато іншого. Як тільки список отримано, пристрій може заблокувати контент на основі будь-якого з цих ключових слів.

Тим не менш, у звіті стверджується, що функція фільтрації контенту була відключена на телефонах xiaomi, що продаються в литві та єс в цілому; це означає, що ця функція в першу чергу призначена для китайських ринків, але вона також стверджує, що xiaomi може віддалено активувати цю функцію.

Цікавий момент зі звіту припускає, що передбачуваний фільтр «ist» називається «miadblocklist». У звіті також стверджується, що функціональність була застосована до таких додатків, як cleaner, установник пакетів і засоби безпеки. Це створює відчуття, що чорний список може бути пов’язаний з системною рекламою, а не з комунікацією.

У звіті також вказується обсяг даних, які збирає mi browser, і відправка зашифрованого sms з пристрою користувача при реєстрації в хмарному сервісі xiaomi. В останньому випадку агентство говорить про те, що це ризик витоку персональних даних.