Мембранна тканина має синтетичне походження, тому одяг з неї потрібно прати спеціальними засобами. Якщо не дотримати деякі рекомендації, річ можна зіпсувати. Перш ніж приступити до прання, вивчіть інформацію на ярличку, залишену для вас виробником. Там вказується допустима температура води, правила сушіння і так далі. Про інші види тканин для одягу читайте на форумі https://forum.tkaner.com /

Чого боїться мембрана

Мембранної тканини протипоказані будь-які кристалічні препарати, до яких відноситься порошок. Мікроскопічні частинки засобу заб’ють пори, і тканина перестане пропускати повітря. Основна перевага мембранної одягу втратиться, а ви станете лаяти продавця, звинувачуючи його у фальсифікаті.

Речі з мембранного полотна не можна виварювати і прати при температурі води вище 40℃. Тканина розплавиться, її пори склеяться, ефект буде, як і в попередньому варіанті. Крім того одяг втратить колір.

Протипоказані і хлорні реагенти, які надають на синтетичне полотно руйнівну дію. Якщо випрати куртку з мембрани з білизною або іншим хлорвмісних розчином, вона стане промокати.

Не можна такі речі викручувати і сушити поблизу радіаторів опалення. Відповідно, тканина з мембрани не гладять. Негативно позначиться на виробі вплив кондиціонерів і ополіскувачів для білизни.

Правила догляду

Рекомендації з прання одягу з мембранної тканини прості і єдині для всього світу.

  1. вода не гаряча + 40℃.
  2. для прання купують спеціальні препарати, на яких так і написано «для мембранних тканин».
  3. якщо спеціального засобу немає, користуйтеся звичайним милом, яке допоможе видалити стійкі забруднення, від яких, до речі, не рятують спецсклади.
  4. видаляти воду потрібно не викручуванням, а легкими віджимають рухами.
  5. сушити куртку або комбінезон потрібно при хорошому провітрюванні, але не під прямими променями сонця.

Час від часу мембранну тканину слід просочувати водовідштовхувальними засобами. Фабрична просочення в процесі експлуатації виробу зникає, і верхній шар одягу починає мокнути. Найчастіше це відбувається на плечах під лямками рюкзаків, які так полюбилися сучасній молоді. Наскрізь куртка не промокне, але носить її людина починає відчувати дискомфорт, тому просочення мембрані потрібна. Профілактична обробка відновлює задані властивості матеріалу, продовжує термін служби виробу.