21.11.2018 в 20:50 |

52 0


Перед тим як скласти особистий фінансовий план, слід визначитися з метою і її параметрами. Які цілі існують параметри?

 • Терміни, за які вам необхідно або бажано зібрати потрібну суму для здійснення своєї мети.
 • Власне, сама сума.
 • Пріоритет. Тобто ви вирішуєте для себе, так важливо саме в зазначений вами термін зібрати потрібну суму або мета почекає довше. Важливо зрозуміти ту мету ви висунули на перше місце. Можливо, у вас є більш пріоритетна і потрібно досягти спочатку її.
 • Природно, все це ви повинні тримати не в голові, а на папері або в документі на комп’ютері.

  Наступне, з чим ви повинні визначитися, це з ресурсами для досягнення мети. Ресурси це:

 • Ваші поточні грошові активи
 • Різниця між вашими доходами і витратами, яку ви можете собі дозволити періодично відкладати на наявну мета.
 • Додаткові ресурси.
 • Необхідно використовувати для накопичень фінансові інструменти, які дозволять отримувати дохід. Інакше збирати ви можете потрібну суму і п’ять років. От тільки через п’ять років і сума вже буде потрібно більше, і мета вже перестане бути бажаною. При виборі фінансових інструментів, необхідно пам’ятати про ризики втрат. Тому потрібно вибирати найбільш безпечні інструменти і продумувати свою стратегію їх використання.

  Отже, тепер, вибравши інструменти, заздалегідь прорахувавши, наскільки вони наблизять вас до заповітної цифри, визначившись з параметрами мети, можна проаналізувати всю ситуацію в цілому. Зрозуміти, чи потрібна сума отримана з допомогою всіх ресурсів до потрібного терміну. Якщо ні, то варто задуматися про додатковий заробіток, або про зміну фінансових інструментів, ну і, в крайньому разі, про кредитування. При виборі того, куди ви хочете інвестувати свої гроші задля отримання прибутку, консультуйтеся з фінансовим фахівцем, наприклад мій особистий спеціаліст з фінансів Юрій Андрєєв, він завжди дасть розумну пораду грошових вкладень, розповість де які ризики, можливі доходи і втрати. Визначте для себе, які втрати ви б змогли винести без удару для своєї психіки і вибирайте відповідний інвестиційний інструмент. Якщо ж не обійтися без кредитування, то тут теж варто все прорахувати наперед. Ви зможете виплачувати кредит, на який термін і на яких умовах готові взяти і так далі.

  Складання особистого фінансового плану – це шлях до успіху. Складайте, дотримуйтеся його і будьте успішні і обов’язково записуйте всі!