всім здоров’я!

Якщо хтось пропустив-то буквально вчора вийшла нова ос windows 11 (офіц. Реліз!). Зрозуміло, мені було цікаво перевірити” що це”, подивитися як вона встановлюється, чи всі розробники залишили як у версії insider preview (і т.д. І т. П.).

Власне, про те, як її встановити на комп’ютер (і які питання при цьому можуть виникнути) і буде сьогоднішня замітка! 👌

*

Попередження: я б не рекомендував вам оновлювати вашу поточну ос windows 10 і ставити 11-ю в якості основної системи. Принаймні до тих пір, поки ви її вручну не перевірите від і до на своєму пк (просто не виключені всілякі помилки, несумісності та ін. – все-таки вона тільки-тільки вийшла!).

Установка windows 11

На відміну від 10-ки, windows 11 пред’являє до комп’ютера/ноутбука досить “жорсткі” вимоги:

 1. процесор: 2 ядра( не менше 1 ггц), 64-біт (як дізнатися, що за цп у вас встановлений);
 2. озу: 4 гб;
 3. місце на диску: 64 гб+;
 4. прошивка: uefi, з підтримкою безпечного завантаження tpm (tpm версії 2.0);
 5. відеоадаптер: з підтримкою directx 12 (з драйвером wddm 2.0);
 6. дисплей: 9 дюймів (720p);
 7. інтернет: для завантаження образу iso з windows (в процесі установки можна обійтися без підключення до інтернет, якщо ви завантажте офиц. Реліз з сайту micrpspft, див.відео).

Установка windows 11 завершена / / робочий стіл windows 11

*

Найбільше питань з цього списку викликає п.4 (підтримка tpm версії 2.0). Щоб дізнатися чи підтримує ваш пк цю “штуку” – відкрийте 👉 диспетчер пристроїв і подивіться вкладку”пристрої безпеки”. Якщо є рядок” довірений платформний модуль 2.0 ” — значить пк на цю вимогу проходить…

Довірений платформний модуль 2.0

*

👉 до речі , на сайті microsoft є спец. Додаток, що дозволяє в авто-режимі перевірити ваш пк на сумісність з новою системою.

Скрін з сайту microsoft

Представляємо windows 11

*

Крок 2: вирішення питань з tmp 2.0 (і secure boot) // неможливість установки windows 11

Цей крок пропускаєте (він буде потрібно тільки в тому випадку, якщо з’явиться помилка, наприклад, про неможливість установки ос).

*

Через це зараз найбільш часто не вдається встановити windows 11…

Що можна порадити:

Поточні варіанти:

Звертаю вашу увагу, що образ важить близько 4,9 гб (і швидше за все з часом буде “рости”)!

Отже…

Будемо вважати, що заповітний iso-образ з новою windows 11 у вас є. Тепер про те, як його краще записати…

Порада: в якості завантажувального носія використовуйте флешку>= 16 гб з підтримкою usb 3.0 (так установка з неї пройде значно швидше).

*

👉 варіант 1

Найбільш оптимальний (надійний // сумісний) варіант запису образу – за допомогою 📌 утиліти winsetupfromusb (посилання на офіц. Сайт).

Після запуску утиліти буде потрібно лише:

 1. вибрати чисту флешку (див. Скрін нижче, крок 1);
 2. поставити галочку ” auto format..” (прима.: всі дані з флешки будуть видалені!);
 3. вказати розташування iso-образу з windows 11;
 4. і натиснути на кнопку “go”. Повинні з’явитися повідомлення про те, ” чи точно ви хочете записати…”- відповісти ствердно;
 5. коли з’явитися повідомлення “job done” – флешка готова!

Запис windows 11 на флешку (winsetupfromusb )

👉 варіант 2

Щоб записати відразу кілька образів на флешку — зручніше використовувати 👉 утиліту ventoy (посилання на докладну інструкцію по роботі з нею). Правда, відразу ж хочу зробити попередження: на деяких моноблоках і ноутбуках — утиліта не працює (з флешки, підготовленої в ній, завантаження не відбувається // вилітають помилки).

Ventoy-завантаження працює (зверніть увагу на назву!)

Цей підрозділ статті не обов’язковий, якщо ви збираєтеся видалити всю інформацію на диску — можете його пропустити і перейти до інсталяції.

Т.к. Оновлювати свою робочу 10-ку до 11-й windows може бути досить небезпечно, то краще для ознайомлення з новою ос встановити її як другу (благо, це можна зробити без видалення будь-яких даних з диска 👌 ).

Для цього потрібно попередньо в поточній windows 10 запустити 👉 утиліту управління дисками і створити розділ на 64+ гб.

*

*

Інсталяція

1) отже…

Підключаємо створену інсталяційну флешку до usb-порту, включаємо пк/ноутбук, і викликаємо 👉 завантажувальне меню. Зі списку вибираємо usb-флешку (в моєму випадку пункт “usb disk 2.0”).

2) перше вікно-вибір мови. За замовчуванням має бути російська (якщо ви, звичайно, завантажили офіц. Образ iso з сайту microsoft і вказали при скачуванні “русский”).

Вибір мови-далі (windows 11)

3) якщо все було зроблено вірно-з’явитися вікно з пропозицією почати установку (в моєму випадку образ з windows 11 був російським). Для початку інсталяції-вибираємо пункт” установка “(або” install now”, якщо у вас англ. Версія). 👇

Встановити (windows 11)

4) далі потрібно буде вказати ключ активації продукту і вибрати версію (домашню / професійну / для раб. Станція). Чим вони відрізняються – можете почитати тут.

У мене немає ключа

Вибір версії ос (windows 11)

5) у наступному кроці необхідно вказати тип установки-рекомендую вибрати” advanced ” (розширений | вибіркова установка) // це другий варіант. 👇

Я його підготував заздалегідь…

7) після почнеться копіювання настановних файлів (5-15 хв., в залежності від швидкості роботи usb-флешки…).

8) потім комп’ютер автоматично перезавантажиться і запуститься установка windows…

Після перезавантаження

9) через деякий час з’явиться кілька вікон, в яких потрібно буде задати:

 • свій регіон;
 • налаштувати підкл. До інтернету (наприклад, вибрати свою wi-fi мережу) / / рекомендую поки не підключатися!
 • мова введення;
 • пін-код (для входу в windows);
 • опціонально: прив’язати свій обліковий запис майкрософт (щоб цього не робити — вкажіть, що у вас немає мережі, і створюйте локальний профіль).

Примітка: більшу частину з цих кроків я опустив (і їх фото не приводив), тому що. Ніякої складності вони не представляють! якщо що-див. Відео в кінці статті.

Країна і регіон

Підкл. До мережі

Ім’я користувача

10) власне, на заключному етапі “промайне” напис ” почекайте! не вимикайте пк і не відключайте…”- а після повинен з’явитися робочий стіл. На цьому, в общем-то, процес установки завершено… 👇

Не вимикайте пк і не відключайте його від мережі.png

Установка windows 11 завершена / / робочий стіл windows 11

*

Підсумки

1) з приводу установки: вона практично ідентична ос windows 10 (за винятком змін деяких меню). Ну і, звичайно, можуть виникнути різного роду помилки про неможливість установки через tmp 2.0…

2) трохи був змінений дизайн: кути вікон стали округленими, меню пуск “переїхало” в центр, оновився ряд іконок, звуків.

Установка windows 11 завершена / / робочий стіл windows 11

3) з’явилося вікно з віджетами: за замовчуванням відображається погода, курс валют, останні новини: футбол, політика, економіка та ін. 👇 до речі, в windows 10 теж можна вкл. Подібну стрічку.

Віджети windows 11

4) був дещо доопрацьований microsoft store, поки більше “косметично” (правда, згодом обіцяють додати велику кількість софта, від того ж adobe, наприклад).

Microsoft store

5) у провіднику з’явилися нові значки папок, дисків. З одного боку виглядає це все аляпісто (на мій погляд), з іншого – в деяких випадках дозволяє моментально (візуально) знаходити потрібний каталог.

Провідник – нові значки

6) замість командного рядка з’явився термінал, відкрити можна практично в будь-якій папці (досить просто натиснути правою кнопкою миші…).

Windows terminal

7) покращена робота ос на сенсорних дисплеях (після відкл. Клавіатури-значки дещо змінюють положення для більш простого натискання).

8) auto hdr для ігор (до речі, в windows 10 теж можна включити hdr).

Різниця в картинці sdr vs hdr (природа, гори, ландшафт)

*

Взагалі, якщо дивитися в цілому: то на сьогоднішній день (на мій погляд) ця система нічим не краще звичайної windows 10. Ніяких поліпшень з точки зору стабільності / продуктивності-тут поки немає (а оформлення-можна було змінити і раніше, за допомогою спец. Утиліта…).

Втім, поживемо – побачимо… 😉

*

Зверніть увагу, що відео починається з моментуВходу в boot-меню (тобто установча флешка вже була підготовлена заздалегідь!).

Коригування: 05.10.2021