Далеко не кожен власник ноутбука знає його модель. Так-так, це дійсно так. У кого – то в голові тільки після прочитання назви статті виникнуть питання: “як же не знати модель власного ноутбука?”і” ким треба бути, щоб не знати найпростішої речі?». Як би там не було, подібні ситуації зустрічаються часто-густо. Навіть фахівці не завжди можуть візуально визначити модель ноутбука з тієї причини, що в однієї компанії в практично однаковому корпусі може стояти зовсім інше залізо, а значить і викачані драйвера можуть не підійти, навіть якщо пристрої виглядають абсолютно ідентично. Томити не будемо і пропонуємо відразу перейти до розгляду всіляких варіантів.

Визначення моделі ноутбука

Перший і самий банальний спосіб – знайти від нього оригінальну упаковку, на ній завжди є вся необхідна інформація. Але такі, як правило, довго не живуть і направляються прямо в піч. Що ж робити в такому випадку?

Уважно огляньте ноутбук на наявність будь-якої наклейки спереду, найчастіше саме там вказана вся необхідна інформація.

Деякі виробники наклейку розміщують прямо під дисплеєм, інші по праву або ліву сторону від тачпада, а треті і зовсім нічого не приклеюють на лицьовій стороні.

Якщо і цього разу пошук не увінчався успіхом, слід вимкнути ноутбук і подивитися наклейку на задній панелі. Такі найчастіше можна знайти на asus, lenovo і acer.

Деякі виробники, такі як hp, примудряються ховати наклейки під знімним акумулятором. Тому якщо він у вас від’єднується без розбору корпусу, є сенс пошукати номер моделі під ним.

Визначенням моделі ноутбука засобами windows

На допомогу може прийти всіма нами улюблена командний рядок. Не турбуйтеся, якщо ви зовсім не вмієте нею користуватися – ніякі навички не потрібні. Від вас буде потрібно мінімум дій.

Сторонній софт

Існує величезна кількість програм від сторонніх виробників і через них можна отримати просто колосальну кількість інформації про свій ноутбук: від частоти, на якій працює процесор і оперативна пам’ять до стрес-тестів на продуктивність і поведінки під час їх проходження.

Серед таких програм особливу увагу хотілося б приділити aida64. Вона проста в управлінні, має російськомовний інтерфейс і з нею впорається людина, абсолютно не розбирається в техніці.