У вас є додаток, який ви не хочете, щоб хтось міг відкривати без вашого дозволу? будь то вашим дітям, членам сім’ї або друзям, є кілька способів заборонити доступ до додатка. Це коротке керівництво покаже вам, як заблокувати додаток паролем в windows 10 і windows 11.

Якщо у вас є тільки один обліковий запис користувача на вашому комп’ютері і ви використовуєте одну і ту ж обліковий запис користувача з іншими людьми, використовуйте цей спосіб, щоб заблокувати додаток паролем в windows 10 і windows 11.

Як заблокувати додаток за допомогою пароля в windows 10 і windows 11

Оскільки немає вбудованої функції, що дозволяє захистити паролем додаток, папку або файл в windows, для цього нам доведеться покладатися на сторонній інструмент. Ми рекомендуємо my lockbox.

My lockbox — це простий інструмент, який може заблокувати всю папку за допомогою встановленого вами пароля. Жоден файл в заблокованій папці не може бути відкритий без попереднього розблокування папки встановленим паролем.

Ось приклад того, як налаштувати my lockbox для блокування програми паролем в windows 10 і windows 11.

Спочатку завантажте та встановіть my lockbox.

Під час установки my lockbox запитає, чи хочете ви додати опцію «protect with my lockbox» в контекстне меню windows. Якщо цей параметр включений, після установки, коли ви клацніть правою кнопкою миші папку в windows 10/11, ви побачите параметр “protect with my lockbox” в контекстному меню, який дозволяє швидко заблокувати папку. Ця інтеграція не є обов’язковою.

Після установки відкрийте my lockbox. При першому запуску програми вам буде запропоновано вказати пароль, який ви хочете використовувати з програмою. Вам потрібно ввести пароль двічі, підказку, щоб нагадати собі про пароль, якщо ви його забудете, і адресу електронної пошти для відновлення пароля, якщо ви втратите свій пароль в майбутньому.

На наступному екрані в полі «захищається папка» натисніть «вибрати» і перейдіть до папки, яку ви хочете заблокувати. У наведеному нижче прикладі знімка екрана я хочу заблокувати браузер chrome. Таким чином, мені потрібно перейти туди, де встановлено chrome-c: program filesgooglechrome. Після цього натисніть ok, щоб заблокувати папку.

Якщо ви не знаєте, де знаходиться папка установки програми, клацніть правою кнопкою миші ярлик програми, яку ви хочете заблокувати, на робочому столі і виберіть “властивості”. Поле “робоча папка” покаже місце розташування, де спочатку знаходиться додаток.

Після того як папка заблокована, при спробі відкрити програму (за допомогою ярлика на робочому столі, з меню «пуск» або де-небудь ще), windows 10/11 покаже помилку: «не вдається отримати доступ до об’єкта, на який посилається цей ярлик. Можливо, відсутні необхідні дозволи”»

Щоб розблокувати папку і знову запустити додаток, відкрийте my lockbox і введіть свій пароль. Потім знову відкрийте програму.

Щоб знову заблокувати додаток після його розблокування, клацніть в додатку my lockbox в правому верхньому куті опцію»включити захист”.

Безкоштовна версія my lockbox дозволяє заблокувати тільки 1 папку. Щоб заблокувати більше папок, вам потрібно буде сплатити підписку або придбати програмне забезпечення. Порада: ви можете спробувати помістити всі програми та файли, які ви хочете заблокувати, в одну папку і заблокувати тільки цю конкретну папку. Програма як і раніше зможе заблокувати всі файли і підпапки в тій конкретній папці, яку ви вибрали для блокування.

Наприклад, ви можете створити папку, таку як “c: personal”, і встановити всі програми (або змінити місце установки), які ви хочете заблокувати, в цю папку. Потім використовуйте my lockbox для блокування цієї папки, щоб заблокувати всі встановлені в ній програми.