Після оновлення windows до 10 версії або перевстановлення ос зовнішній вигляд робочого столу на комп’ютері або ноутбуці може видозмінитися. Це пов’язано в 92% випадків зі збільшенням масштабу екрану. В таких умовах працювати з технікою вкрай незручно, оскільки ярлики програм та ігор фактично замащують всю площу робочого столу. Немає різкості і чіткості в меню відкриваються додатків і іграшок. З некоректними параметрами екрану працювати вкрай небезпечно і незручно. Та й не потрібно, адже масштаб ярликів і екрану зменшити дуже просто. Процедуру можна провести декількома способами, і займе вона кілька секунд.

Використовуючи вбудовані можливості windows 10» параметри екрану ”

Збільшення масштабу пов’язано з неправильними настройками монітора. Операційна система windows коригує їх самостійно за допомогою драйверів, але іноді може статися збій. Щоб виправити становище, чинимо так:

 1. на робочому столі клацнути правою мишею;
 2. вибрати в випадаючому меню ” параметри екрану»;
 3. у новому вікні в меню «масштаб і розмітка» виберіть по стрілках» рекомендовані ” параметри;
 4. закрити вікно.

Збереження зазначених параметрів ос windows 10 виконуються автоматично. Даний спосіб допоможе зменшити або збільшити розмір додатків і тексту на екрані, а також елементів робочого столу.

Установка розмірів ярликів на моніторі

Ос windows 10 дозволяє налаштувати максимально комфортну роботу з елементами робочого столу. Іноді, навіть після коректної установки драйверів або оновлень, значки користувачеві здаються надмірно великими. Зменшити їх габарити можна в кілька кліків:

 1. клікнути на вільному місці робочого столу правою мишею;
 2. з випав списку вибрати пункт ” вид»;
 3. перейти по стрілочці правої сторони віконця;
 4. вибрати в новому меню пункт «дрібні значки» або «звичайні».

Заміна ярликів і елементів робочого столу відбудеться автоматично. Додаткових операцій робити не потрібно. Також не потрібно виконувати перезавантаження комп’ютера після правки розміру значків.

Зміни масштабу вікна браузера

Бувають випадки, коли габарити елементів робочого столу і сам його зовнішній вигляд нормально сприймаються користувачем, а ось вікна в браузері надмірно збільшені. Великий текст призводить до некоректного відображення інформації на моніторі і до незручності сторінок сайтів в цілому. Виправить ситуацію зменшення масштабу вікна браузера на екрані комп’ютера наступним чином. спосіб №1:

1. Відкрити браузер; 2. Знайти на клавіатурі клавішу ctrl (самий нижній ряд клавіатури) і » – « або»+”, для збільшення;

3. Натискати їх одночасно кілька разів до тих пір, поки габарити букв і елементів не приймуть приємну для читання величину.

Внесені зміни в масштаб вікна браузера виконуються автоматично і зберігаються після виключення комп’ютера. Перезавантаження техніки не потрібна.

спосіб № 2 незалежно від того, яким браузером користується користувач ноутбука або комп’ютера, зміна масштабу сторінки (або вікна) можна провести за допомогою його власних налаштувань. Оскільки google сьогодні вважається найбільш популярним браузером, на його прикладі і розглянемо процедуру масштабування вікна.діють наступним чином:

 1. відкрити браузер;
 2. натиснути на «три крапки»;
 3. вибрати з меню пункт «налаштування»;
 4. знайти в меню «вигляд»;
 5. вибрати у пункті «масштаб» і «розмір» необхідні значення.

Задані користувачем параметри відобразяться відразу ж на екрані. Браузер гугл хром передбачає автоматичне збереження змін. Перезавантажувати пристрій не потрібно. Внесені зміни зберігається і після виключення комп’ютера.

Якщо після вказівки необхідних розмірів і параметрів екрану нічого не сталося, перезавантажте ноутбук або пк. Спробуйте знову. Іноді оновлення інсталюються некоректно, тому зміни без перезавантаження не відображаються.