Windows 10 дозволяє зробити знімок монітора декількома способами. Але їх використання не передбачає внесення якісних доопрацювань-виділення області, постановка підписів, зміна формату і т.д. Якщо вони необхідні, буде потрібно спеціальний софт. У статті розглянемо різні способи, як можна зробити скріншот екрану на комп’ютері.

Спосіб 1. Створення скріншоту екрану за допомогою гарячих клавіш

Для створення скріншоти екрану натисніть prtsc або printscreen на клавіатурі. Клавіші відповідають за створення знімка екрану на комп’ютері. Одиночне її натискання зберігає зображення в буфер обміну і спеціальну папку на диску с. При одиночному натисканні на printscreen буде збережена вся область екрану з панеллю пуск. Якщо користувачеві треба зберегти тільки активне вікно (то, в якому він веде роботу в даний момент), потрібно натиснути одночасно alt+printscreen.

Цей спосіб автоматично зберігає картинки у форматі *.png. Для отримання доступу до них, потрібно:

 1. відкрийте “цей комп’ютер” (мій комп’ютер);
 2. перейдіть в диск “c”, далі відкрийте папку ” користувачі»;
 3. знайдіть папку з ім’ям користувача (назва облікового запису) і відкрийте її;
 4. перейдіть в «зображення» і відкрийте «знімки екрану», де будуть знаходитися збережені скріншоти.

Спосіб 2. Зберігаємо скріншот екрану в окремий файл

Стандартний програмний продукт, який дозволить відредагувати скріншот екрану і зберегти його в потрібному форматі, – paint. Викликати додаток можна через пошук на панелі завдань або в меню «пуск».

редагуємо і зберігаємо знімок в paint:

 1. використовуйте кнопку printscreen або комбінацію printscreen + alt, щоб зробити скріншот;
 2. відкрийте програму paint;
 3. використовуйте комбінацію клавіш ctrl+v, щоб вставити зображення;
 4. відредагуйте на свій розсуд і збережіть в потрібному вам форматі.

Використовуючи панель інструментів програми, можна обрізати або вирізати області картинки, накладати написи або фігури, робити заливку або міняти кольори. Але головна перевага вбудованої програми-можливість змінювати формат файлу. Опція знаходиться в меню “файл”. Називається “зберегти як”. Тут можна вибрати будь-який з існуючих форматів файлів. Якщо в списку немає потрібного, слід натиснути “інші формати”.

Спосіб 3. Використовуємо стандартний інструмент “ножиці”

Ще одне вбудоване додаток називається «ножиці». Дозволяє виконувати елементарне редагування знімка екрана. Викликати додаток також можна за допомогою пошуку на панелі завдань.

 1. відкрийте програму ” ножиці»;
 2. на панелі інструментів вибрати ” створити»;
 3. виділіть курсором потрібну область екрану;важливо! якщо необхідно зробити знімок всього екрану, допоможе вкладка “режим”. Зі списку вибрати “весь екран”.
 4. відредагуйте і збережіть отриманий результат.

Після натискання» створити ” вікно програми розгорнеться на весь монітор, а в центрі з’явиться скріншот дисплея. Програмний продукт дозволить робити написи, прати зайве, робити копії фрагмента і зберігати в потрібному форматі (за замовчуванням формат *.png).

Спосіб 4. Робимо скріншот екрану за допомогою сторонніх програм

Скачайте і встановіть спеціальну програму для редагування зображень. Всі вони встановлюються стандартним способом, доступні в мережі. Розглянемо популярні утиліти серед користувачів:

lightshot найпростіший софт. Відмінно підійде для початківців. Щоб включити режим зняття знімка, потрібно запустити програму, натиснути printscreen і зробити протяжку області за допомогою курсору миші. Утиліта дозволяє:

 • вставляти написи різних кольорів;
 • відправляти скріншот в хмару onedrive або по e-mail прямо з програми;
 • зберігати об’єкти в потрібних форматах;
 • міняти розмір картинки;
 • робити позначки.

Режим зняття знімка завершується автоматично після збереження об’єкта. Якщо утиліта більше не потрібна, потрібно просто її закрити в треї справа.

скріншотер спрощений аналог попереднього програмного продукту. Метод зняття знімків аналогічний, розташування панелі інструментів теж. Єдині відмінності-мінімізований функціонал, трохи більш повільна робота. Окремі переваги софта:

 • запис відео;
 • робота з тими ж комбінаціями клавіш, що і ос windows 10;
 • доступність панелі малювання;
 • можливість збереження на сервер в хмару.

Після виконання знімка області (виділяється курсором, як в попередньому випадку), вона відображається у вікні браузера. Звідси її можна завантажити на диск.

screen capture принцип вибору області для збереження аналогічний. Після запуску програми, потрібно курсором визначити зону дисплея для знімка. Особливості програми:

 • розширені можливості для написів, фігур, гумки і елементів;
 • збереження через браузер, класичний спосіб;
 • перегляд історії знятих зображень;
 • вибір форматів файлу.

Утиліта забезпечена великим числом опцій редагування, але при цьому її використання не утруднено. Підходить для створення якісних скріншотів дисплея.

screenshooter програма дозволяє зберігати картинки в різних хмарних сховищах. Що дуже зручно при роботі з миттєвими скріншотами (коли немає необхідності виконувати редагування). Зробити їх можна за допомогою гарячих клавіш alt+shift+1 (екран), +2 (область), +3 (відкрите вікно).

Ос windows 10 дозволяє встановлювати таке число програмних продуктів, яке необхідно користувачеві. Тому перш, ніж зробити вибір на користь того чи іншого софта, протестуйте їх. Головне, щоб метод відповідав потребам користувача, не утрудняв роботу з графікою.