Компанія» яндекс” оголосила про створення фонду сегаловіча, який названий на честь одного із засновників компанії, творця першої версії пошуковика і автора слова yandex. В рамках цього проекту будуть об’єднані некомерційні освітні проекти компанії, а it-організації, що займаються розвитком доступної і якісної освіти в сфері математики та інформаційних технологій, зможуть отримати підтримку.

Зображення: олег яковлєв / рбк

«сьогодні, 13 вересня, в день народження іллі сегаловіча, ми оголошуємо про створення фонду, який носитиме його ім’я. Фонд діятиме в дусі іллі-створювати освітні рішення, які, з одного боку, позитивно впливають на життя конкретної людини, а з іншого — покращують суспільство в цілому. Хороші знання-це можливість реалізувати свій потенціал і впевнено почувати себе в майбутньому», — наводить джерело слова генерального директора «яндекса» в росії олени буніної.

Згідно з наявними даними, фонд буде розвивати власні проекти, виділяти гранти організаціям і громадським ініціативам, а його експерти займуться оцінкою проектів претендентів на гранти. Імена експертів і підготовлювані програми будуть озвучені в рамках освітньої конференції» яндекса ” yac / e, яка пройде 10 листопада. У компанії відзначили, що загальна сума грантів на 2022 рік складе 250 млн рублів.

Одне із завдань фонду полягатиме в тому, щоб зробити сучасну it – та математичну освіту доступною. Планується розвивати сферу освіти за допомогою загальнодоступних даних, методик і технологій, а також підтримувати вчителів і професійне співтовариство, зміцнювати прагнення до знань і ін.