27.12.2018 в 15:05 |

81 0


Найперша опис міфологічного єдинорога зустрічається в давньогрецькій літературі. Згадується також єдиноріг розміром з коня, з білим тілом, пурпурової головою з рогом і блакитними очима, згідно історику Ктесию, що жив близько 400 р. до н. е. На думку древніх Єдиноріг був пов’язаний з невинністю, чистотою і містичними цілющими силами. Хоча немає жодних доказів того, що така істота коли-небудь існувало, дійсно був грізний рогата звір, який блукав по Землі тисячі років тому. Вважається, що Elasmotherium sibiricum, зазвичай званий «сибірським єдинорогом», насправді був гігантським волохатим носорогом, який жив на луках Євразії, поряд з ранніми людьми. За словами вчених, тварина вимерло близько 38000-40000 років тому. Дослідники працюючи над знайденими в Північній Європі та Центральній Азії останками і закам’янілими рештками, переглянули попередні теорії і прийшли до висновку, що «сибірський єдиноріг» вимер від 200 000 до 80 000 років тому.

Боротьба носорога за виживання, минуле і сьогодення:

Дослідження його зубів підтвердило, що сибірський єдиноріг харчувався жорсткими, сухими травами Євроазійського регіону, які почали зникати після льодовикового періоду.

У дуже далекому минулому сьогоднішні види носорогів мали спільного предка з Elasmotherium sibiricum. Це істота жило близько 40 мільйонів років тому.

Сьогодні залишилося лише п’ять видів носорогів, і всі вони знаходяться під загрозою зникнення. Мало хто вижив у дикій природі, з невпинної браконьєрства і втрати середовища існування. Більшість з них наразі знаходяться в національних парках і заповідниках.