Єврокомісія почала офіційне розслідування у справі про придбання nvidia компанії-розробника мікросхем arm. Про угоду, в рамках якої nvidia хоче придбати британську технологічну компанію у softbank за $54 мільярди, було оголошено у вересні 2020 року.

Theverge.com

У прес-релізі віце-президент єс маргрет вестагер (margrethe vestager) заявила, що покупка arm компанією nvidia може ускладнити іншим виробникам доступ до технологій arm, що завдасть шкоди всій напівпровідниковій промисловості. В основі побоювань єс лежить нейтралітет arm. Компанія надає ліцензії на виробництво своїх мікросхем широкому колу компаній, включаючи apple, samsung і qualcomm, багато з яких конкурують один з одним і з nvidia. Висловлюється побоювання, що контроль nvidia над arm може поставити конкурентів «зелених» в невигідне становище.

Генеральний директор nvidia дженсен хуанг (jensen huang) каже, що побоювання марні, і обіцяє, що продовжить підтримувати модель відкритого ліцензування технологій arm. Однак критики угоди побоюються, що nvidia з часом почне відходити від такого нейтралітету, і регулюючі органи не зможуть на це вплинути.

Єс також планує вивчити, як угода може вплинути на те, як компанії обмінюються інформацією з arm, і чи може nvidia змінити модель фінансування досліджень і розробок arm, щоб зробити свої продукти більш прибутковими, на шкоду компаніям, які використовують інші технології arm.

Nvidia очікувала проведення подібних розслідувань регулюючими органами і очікує, що для завершення угоди може знадобитися до 18 місяців. Варто відзначити, що єс навряд чи стане єдиним регулятором, який займеться докладним вивченням угоди. Наприклад, ще в серпні управління з конкуренції та ринкової діяльності великобританії повідомляло про плани провести власне розслідування. Крім того, розглядом угоди, згідно з наявними даними, можуть зайнятися регулюючі органи сша і китаю.