Уряд російської федерації затвердив правила надання субсидій компаніям, які будуть закуповувати і впроваджувати вітчизняну електроніку. Відповідну постанову підписав прем’єр-міністр михайло мішустін. Згідно з документом, російські компанії зможуть отримати компенсації в розмірі до 4 млрд рублів на рік на проекти з впровадження російської продукції, які повинні бути реалізовані протягом п’яти років. Таким чином, бізнесу дають можливість відшкодувати 50% витрат, а гроші можна витратити на продукцію, модернізацію виробництва і перенавчання співробітників.

Затверджені правила передбачають певні умови для отримання субсидій. Сама компанія повинна вкласти в проект не менше 100 млн рублів за весь період, а частка російської електроніки на підприємстві в результаті повинна становити не менше 70%. Затверджувати проекти, які претендують на субсидії, буде урядова комісія з цифрового розвитку, використання інформаційних технологій для поліпшення якості життя та умов ведення підприємницької діяльності. Заявки будуть направлятися в міністерство промисловості і торгівлі рф.

У повідомленні прес-служби уряду йдеться, що така ініціатива реалізується в рамках державної програми «розвиток електронної та радіоелектронної промисловості».