26.12.2018 в 0:08 |

96 0


Зимові місяці радують нас іскристим снігом, сліпучими пейзажами, химерними візерунками на склі. Але сонячних днів в цей період буває мізерно мало. І, коли, нарешті, зима дарує нам морозний ясний день, хочеться тепло одягнутися, вийти з затишної квартири і прогулятися під сонячними променями. Але чи є користь від зимового сонця? І якої шкоди воно може заподіяти нам?

Користь є

Взимку промені сонця падають на землю під гострим кутом, а значить і рівень сонячного випромінювання помітно нижче, ніж в літній період. Але ультрафіолетові промені все-таки досягають земної поверхні, хоч і в меншій кількості.

УФ випромінювання сприяє синтезу в організмі вітаміну D, необхідного для засвоєння кальцію. У зимовий період дні дуже короткі, і вітаміну D нам катастрофічно не вистачає. Тому так важливо в цей час року як можна довше перебувати на свіжому повітрі. Ультрафіолетові промені здатні проникати крізь хмари, так що навіть в похмуру погоду щоденні прогулянки підуть тільки на користь.

Взимку дуже часто люди впадають у депресію. Особливо хандра відвідує нас після Новорічних свят, коли пора веселощів пройшла, а до весни ще далеко. Саме морозний зимовий сонце здатне вивести з цього стану, так як під його впливом виробляється гормон «гарного настрою» – серотонін.

Ігри і заняття спортом в ясний зимовий день підвищують імунітет, заряджають організм енергією. Сонячне світло згубно впливає на багато хвороботворні бактерії і віруси. Лікарі рекомендують зимові прогулянки для профілактики грипу та ГРВІ.

Шкода зимового сонця

Взимку підступність ультрафіолетових променів полягає в тому, що відбиваючись від снігу і льоду, збільшується їх активність. Особливо цей ефект посилюється в горах. Любителі гірськолижного спорту найбільш схильні до впливу зимового сонця. Відбиті від сніжної поверхні УФ промені не тільки допомагають знайти засмага, є ймовірність отримати опік шкірних покривів, а також завдати шкоди очам.

Якщо ви плануєте провести цілий день на відкритому просторі в ясну погоду, варто подумати про захист шкіри обличчя. Для цього підійдуть будь-які засоби проти засмаги, які використовуєте влітку. Очі також бажано захистити від ультрафіолету сонцезахисними окулярами.

Довге перебування на морозному повітрі загрожує переохолодженням. Навіть в сонячний день потрібно ретельно утеплятися. Багатошаровий одяг з натуральних матеріалів відмінно зберігає тепло, вбирає вологу і дозволяє шкірі дихати. Не варто забувати, що голова, ноги і руки теж повинні бути в теплі.

Зимових сонячних днів в році буває дуже мало. Намагайтеся частіше вибиратися на свіже повітря, більше рухайтеся і не забувайте про засоби захисту.