Зручність при роботі за комп’ютером так само важливо, як і його продуктивність. У цій статті розповімо вам всього про одну настройку, яка може значно підвищити рівень зручності при роботі з windows.

Йдеться про розділ «масштаб і розмітка» в налаштуваннях операційної системи. Там ви можете задати розмір шрифту, зробити його трохи більше. Крім збільшення самого тексту, збільшаться деякі елементи управління (кнопки, що випадають списки та інше).

Windows 10: “параметри” (win-i) → “система» «дисплей” і прокрутіть до пункту «масштаб і розмітка ” .

Виберіть значення 125%, спробуйте попрацювати при ньому.

Якщо не підходить, то вкажіть власне, перейшовши за посиланням “додаткові параметри масштабування” .

Наприклад, вкажіть 115% або 120%. Щоб зміни вступили в силу, може знадобитися вихід і вхід в свій обліковий запис (або просто перезапуск пк).

Як це підвищить зручність?

Все досить просто. Більший текст робить читання зручніше. Особливо, якщо у вас не ідеальне зір або коли ви далеко сидите щодо монітора (змушені нахилятися ближче, щоб читати).

Другий момент відноситься до розміру елементів управління, які стають більше. Потрапити у великі кнопки простіше.

Чи є обмеження?

На жаль, не всі програми підтримують таке масштабування. У одних програм просто не відбувається ніяких змін, вони як і раніше показують все в дрібному шрифті. В інших додатках збільшується розмір тексту і елементів, але при цьому вони стають розмиті, працювати з ними може бути не дуже комфортно (хоча в windows 10 є опція «дозволити windows виправляти розмитість в додатках» в «додаткових параметрах масштабування» ).

Тому даний спосіб сильно залежить від індивідуальних особливостей і використовуваних програм. Щоб зрозуміти це, досить просто спробувати попрацювати з великим шрифтом хоча б кілька хвилин.