У рубриці «зроблено в китаї» зібрані тижневі новини з піднебесної, що не увійшли в основну стрічку 4pda: анонси, чутки і просто цікаві події з життя головного постачальника електронних товарів у світі. З цього випуску ви дізнаєтеся про можливу заборону продажів iphone в китаї, переїзд майнінгових компаній і раптові обмеження від влади.

Apple загрожує заборона на продаж iphone в китаї

Китайська компанія xiao-i-robot, що спеціалізується на розробці технологій штучного інтелекту, звинувачує apple в порушенні її патентів, пов’язаних з віртуальним помічником. Раніше вона вимагала сплати штрафу, але зараз мова йде про зупинку виробництва, продажів та імпорту «яблучних» пристроїв, що використовують її інтелектуальну власність.

У минулому році xiao-i robot подала позов до верховного народного суду китаю, вимагаючи від apple виплатити близько $1,5 мільярда за порушення патентів. Генеральний директор китайської компанії юань хуей заявив, що apple не поважає їх інтелектуальну власність.

” apple повинна негайно припинити ці порушення і зупинити продаж супутніх товарів», — сказав глава xiao-i robot.

Варто відзначити, що xiao-i robot подала заявку на патент віртуального помічника little i robot ще в 2004 році, а офіційно зареєстрований він був в 2009-му.з іншого боку, siri була створена компанією nuance в 2007 році, а в 2010-му її придбала apple, щоб роком пізніше впровадити голосового помічника в iphone 4s.

Представники apple вже відреагували на звинувачення, заявивши, що в їх продуктах не використовується технологій, описаних в патенті xiao-i robot.

З китаю почалася велика міграція комп’ютерів для майнінг

Ще недавно китай був найбільшим ринком з майнінг криптовалюта, чому сприяли низька ціна на електроенергію і близькість необхідних комплектуючих. Однак на початку року місцева влада почала боротися з майнінгом і заборонила в країні транзакції з криптовалютою. В результаті спеціалізуються на видобутку віртуальних валют компаній довелося переносити свої виробничі потужності.

Для видобутку криптовалюта використовуються дорогі комплектуючі, що вимагають акуратною транспортування. Так, тряска під час перевезення може обійтися аж до $12 000 за кожну систему. З урахуванням виробничих масштабів збитки можуть бути колосальними. Наприклад, відома компанія bit digital вивезла з китаю понад 20 000 комп’ютерів. Для цього вона найняла великі міжнародні логістичні служби, щоб ті допомогли їй переправити все обладнання в північну америку.

Фред тіль, головний виконавчий директор marathon digital holdings, американської компанії з видобутку криптовалюта, порівняв те, що відбувається в китаї з тим, як якщо б general motors (третій за величиною автовиробник в світі і найбільший в сша) вирішив закрити свій завод і побудувати новий в іншому місці.

Влада китаю вводить обмеження на онлайн-ігри і метавселенние

На цьому тижні сталося кілька важливих подій, пов’язаних з низкою нових обмежень в китаї. Так, влада країни в середу, 8 вересня, провела збори за участю найбільших представників ринку відеоігор в особі компаній netease і tencent. Як стало відомо, з метою боротьби з ігровою залежністю у неповнолітніх вирішили значно уповільнити процедуру схвалення нових онлайн-ігор. Ринок негайно відреагував на цю новину, і вже до вечора 9 вересня акції netease і tencent впали на 11% і 8,5% відповідно.

Нагадаємо, що зовсім недавно в китаї почали діяти нові обмеження, згідно з якими неповнолітнім забороняється проводити в онлайн-іграх більше трьох годин на тиждень.

Ще одна новина пов’язана з попередженням китайської влади про небезпеку інвестування в компанії, що працюють над метавселеннимі: інтернетом нового покоління, заснованого на віртуальній, доповненої і фізичної реальностях. В офіційній заяві йдеться, що людям не варто бездумно вкладатися в акції компаній, що працюють над створенням метавселенних. На думку влади, нічим хорошим це не скінчиться, а люди в підсумку втратять гроші. Тому акції таких компаній тут же полетіли вниз.